Võrumaal filmitakse uut Eesti mängufilmi “Virago”

Esmaspäeval, 6. augustil algasid uue lühimängufilmi, musta komöödia “Virago” võtted. Üksildast Virago küla on tabanud veider needus – kõik mehed saavad ribureas hukka, jättes elamise ilu ja valu vintskete naiste õlule. Kuni päevani, mil sünnib enneolematu ime.

Miami Ülikooli režiiharidusega Kerli Kirchi debüütfilmi peaosades on Tiina Tauraite ja Juhan Ulfsak. Teistes rollides Hilje Murel, Anneli Rahkema ja Võrumaa kohalikud elanikud.

Kuni 11. augustini kestvad filmivõtted toimuvad Võrumaal Haanjas ja Vastse-Roosa külas. Viimasest on pärit ka “Virago” stsenarist-režissöör Kerli Kirch, kes sai inspiratsiooni just oma koduküla minevikust ja tänasestki eluolust.

“Pärast sõda läksid paljud kohalikud mehed metsavendadeks ja lood nende vägitegudest ringlevad rahvasuus tänaseni. Samas ei pöörata mingit tähelepanu nende vaprate meeste naistele, kes jäid koju ja pidid ühtäkki kogu külaelu oma õlgadele võtma,” rääkis musta huumoriga täidetud linaloo režissöör Kerli Kirch.

Allikas: kultuur.err.ee

Võrumaal Vastse-Roosa külas algasid filmi „Tõde ja õigus” võtted

EESTI 100 • Pühapäeval, 9. aprillil algasid sajandi suurfilmiks tituleeritud filmi „Tõde ja õigus” võtted, võttepaik asub Võrumaal Mõniste vallas Vastse-Roosa külas. Filmi tegijad üritavad filmi aluseks oleva samanimelise eesti kirjandusklassika tippu kuuluva teose visuaalsel kujul vaatajate ette tuua võimalikult autentsel moel, selleks on ära tehtud suur töö.

Peale kirjandusteose põhjaliku uurimise on ilmselt tunde veedetud ka Eesti Rahva Muuseumis, sest Martin Geieril, kes filmi tarbeks puidust rekvisiite valmistas, oli joonise asemel eeskujuks vana foto just sealt.Puidust rekvisiidid filmi jaoks valmisid Võrumaal Vana-Antslas. Osa rekvisiite oli valmis juba veebruaris ja filmitootjatele üle antud, aga alles paar nädalat tagasi sai valmis vanker, mis suurteose sisu arvestades peaks näha olema esimestes kaadrites. Vahepeal oli meistrimees Martin Geier arstide hoole all, aga koju jõudnuna jätkas oma tööd. Mõned päevad tagasi valmis Geieril ka ader, millega filmis maad kündma hakatakse.

Vankri ja teiste puidust rekvisiitide eripäraks on see, et need on tehtud ja tahutud käsitsi, nii pa-lju kui võimalik. Näiteks vanker ja vankrirattad peavad liikuma ja kogu filmikoormuse vastu pidama, aga seal ei ole kasutatud ei naelu ega polte. Tublid meistrimehed olid need meie esiisad, kes sel moel vankreid ja kõike muud talumajapidamises vajaminevat puidust valmistasid.

Allikas: VT. & ev100.ee

Vastse-Roosa külapäev

Kuni Su küla veel elab,

Elad Sina ka …………….

Kutsume kõiki

Vastse-Roosa külapäevale 23.juulil

Päevakava:

14.00 – 15.00 Registreerimine

15.00 Päeva avamine Metsavenna poe ees

16.00 Viktoriin, lastele tegevused

17.00 Ühissupi söömine

18.00 Krabi külateater etendusega „Jahilkäuk“

19.00 Simman Metsavenna bändiga

Avatud pood-kohvik

Osalustasu 3€ , lapsed kuni 16 a. tasuta

Korraldaja: MTÜ Vastse-Roosa Külaselts

Üritust toetab: Mõniste Vallavalitsus

Metsavennad

Relvastatud vastupanuliikumine – metsavendlus – oli sõjajärgsetel aastatel levinud kõikjale üle Eesti. Tegu polnud ühtse korrastatud organisatsiooniga. Metsavendade salgad tegutsesid igaüks omaette, aga range konspiratsiooni ja ustavate abiliste toel. Autor Mati Talvik, režissöör Indrek Kangur.

Vastse-Roosa Klaver

Pöördumine Teie kõigi poole, kes te usute…et
Ka ääremaadel elavad veel inimesed, kes unistavad suurelt, teevad suurelt ja
soovivad areneda võrdväärselt riigiga. Ääremaadel mõeldakse inimeste – noorte inimeste tulevikule ning püütakse luua tingimusi nende arenguks.
MTÜ Vastse-Roosa Külaselts kutsub inimesi, kellele ei ole ükskõik piirialade käekäik, panema õlg alla külaseltsi algatusele luua toetusfond noorte andekate muusikute heaks. Külaseltsi eesmärk on osta minjoonklaver „Estonia “,

http://www.klaverid.ee/wp-content/uploads/2010/12/estonia-168-minjoonklaver-243x300.jpg
millel noored saaksid tasuta harjutada ning anda ka tasuta kontserte. Juba praegu
on koos täismaja, kui kõlab klaverimuusika. Fondist makstaks samuti
stipendiume andekatele noortele artistidele ja tuntud muusikutele keda saaks
vahest esinema kutsuda.
Toetusfond „Vastse-Roosa Klaver“

Konto: EE252200221052508999 – MTÜ Vastse-Roosa Külaselts

ootab teie abi, head inimesed!
Üritust toetab ka Metsavennatalu, kes on juba kogunud 600 EURi (annetajateks
mootorratturite lõbus seltskond). Kui oleme ühiste jõududega kogunud klaveri
ostuks vajaliku summa, siis kõigi toetajate vahel loositakse välja mitmeid
huvitavaid auhindu Metsavennatalus!

Kogu me lugu

Kogu Me Lugu – Maret Schultz (ema lugu)

Kogu Me Lugu – Maret Schultz (isa lugu)

Külaselts võtab vastu uusi liikmeid

MTÜ Vastse-Roosa Külaselts võtab vastu uusi liikmeid.
Selleks tuleb kirjutada külaseltsi juhatusele avaldus ja saata või viia see Marianne Mõttuse või mõne teise külaseltsi juhatuse liikme kätte. Seltsi oodatakse kõiki, kes on huvitatud külaseltsi töös osalemisest, kellele läheb korda Vastse-Roosa küla areng ja kes on nõus panustama nii nõu kui jõuga.
Põhikirjas ei ole hetkel vanuseline piirang määratud. Liikmeks vastuvõtmise otsustab juhatus.
Järgmine koosolek toimub maikuu jooksul.


Küsimuste korral pöörduge:
Marianne Mõttus, juhatuse liige
tel: 5230850
info@metsavennatalu.ee

Terviseraja arendus

RMK alustas metsatöid, mis viivad Eesti terviseraja otsapidi Lätti. Vastse-Roosa külaselts koostöös RMK, Eesti terviserajad SA ja Ape novadsiga on alustanud uue terviseraja arendust, mis ühendab Metsavenna terviserajad Ape linna kergliiklusteedega.

Eesti poolel kulgeb rada 2,6 km mööda riigimetsa ja Läti poolel enamuses kohaliku omavalitsuse maadel, põllul, metsas ja linnas. Rada tuleb 10 meetrit lai ja on sõidetav kahesuunalisena. Ringi pikkus on natule üle 10 km.

 

Kalapääsu avamine 16.11.2012

Läti piiri ääres Vastse-Roosa külas sai valmis unikaalne kalapääs, mis võimaldab nüüd Riia lahe lõhedel ja silmudel Eesti kaudu Lätis kudemas käia.
Erinevalt kalatreppidest on kalapääs looduslikuma iseloomuga ning meelitas esimesed kalad kohale juba enne ametlikku avamist, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Allikas: ERR