Vastse-Roosa Klaver

Pöördumine Teie kõigi poole, kes te usute…et
Ka ääremaadel elavad veel inimesed, kes unistavad suurelt, teevad suurelt ja
soovivad areneda võrdväärselt riigiga. Ääremaadel mõeldakse inimeste – noorte inimeste tulevikule ning püütakse luua tingimusi nende arenguks.
MTÜ Vastse-Roosa Külaselts kutsub inimesi, kellele ei ole ükskõik piirialade käekäik, panema õlg alla külaseltsi algatusele luua toetusfond noorte andekate muusikute heaks. Külaseltsi eesmärk on osta minjoonklaver „Estonia “,

http://www.klaverid.ee/wp-content/uploads/2010/12/estonia-168-minjoonklaver-243x300.jpg
millel noored saaksid tasuta harjutada ning anda ka tasuta kontserte. Juba praegu
on koos täismaja, kui kõlab klaverimuusika. Fondist makstaks samuti
stipendiume andekatele noortele artistidele ja tuntud muusikutele keda saaks
vahest esinema kutsuda.
Toetusfond „Vastse-Roosa Klaver“

Konto: EE252200221052508999 – MTÜ Vastse-Roosa Külaselts

ootab teie abi, head inimesed!
Üritust toetab ka Metsavennatalu, kes on juba kogunud 600 EURi (annetajateks
mootorratturite lõbus seltskond). Kui oleme ühiste jõududega kogunud klaveri
ostuks vajaliku summa, siis kõigi toetajate vahel loositakse välja mitmeid
huvitavaid auhindu Metsavennatalus!

Meelis Mõttus, Metsavenna poeg.

Metsavenna talu asutas ja seda juhib Meelis Mõttus. Meelis isa ja onu olid metsavennad, kuna nad olid metsadesse varjunud ja elasid väikestes maaalustes punkrites mis tavaliselt olid valmistatud puidust. Metsavenna talus on võimalik näha näidispunkreid ja naabertalus originaalset metsavenna peidupaika.

Produced by Hint-VIdeo ja KGB Muuseum/Tartu Linnamuuseum

Eha Loorits. Metsavenna tütar.

Eha Loorits elab traditsioonilises Eesti talus mis asub Metsavenna talu läheduses. Tema isa oli metsavend, kes elasid peidus metsade kesel maa-alustes punkrites. Vahel öösel käidi ka koju, et näha oma peret. Nõukogude võim teadis seda ja sageli toimus reide öösel. Selles talus oli peidukoht kus isa end varjas ja praegu on võimalik näha seal täiesti omaaegset originaal metsavenna peidukohta.

Produced by Hint-VIdeo ja KGB Muuseum/Tartu Linnamuuseum

Vastse-Roosa kooli kokkutulekust ja külapäevast

Vastse-Roosa kooli kokkutulekust ja külapäevast

06.augustil toimus MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi eestvedamisel Vastse-Roosa algkooli 75.aastapäeva ja külapäeva tähistamine. Kokku oli üritusel külalisi registreerunud 88, kuid kindlasti oli rahvast rohkem kuna kõik ei jõudnud kirja panna.

Päev algas lipu heiskamisega ja koolile mälestustahvli avamisega. Avasõnad ütles Meelis Mõttus. Siis siseneti koolimajja aktusele, kus esinesid endised vilistlased ja kohalikud muusikud. Stendile oli üles pandud fotonäitus meenutamaks erinevaid kooliaegu. Tänusõnad aktuse ja stendi koostajale Eda Tuvikesele ning aktusel osalejatele: Marju Mõttus, Peeter Rööp, Vahur Mõttus, Meelis Mõttus, Eha Loorits, Elmar Parts. Samuti neile, kes aitasid fotonäitust koostada tuues oma pilte.

Peale aktust ja ühislaulmist meenutati ühiseid kooliaegu kohvilauas ning söödi juubelitorti. Seejärel astusid lavale kohaliku külaseltsi näitering, kes esitasid näitemängu „ Tantsuprofessor“ ( T.Braks). See näidend oli samal laval esitamisel ka 1936.a. Tänusõnad näitemängu osatäitjatele: Eve Ilisson, Kaja Sööt, Tiiu Kuus, Vova Kuus, Peeter Parts, Romet Pazuhanits, Kaido Teemägi, Inna Uus ja Riina Roop.

Seejärel suundusid külalised Metsavenna talu poole, kus sai maitsta külasuppi ja tutvuda Metsavenna taluga. Õhtul kell 18 astus lavale ansambel „ MTJ ja Küla Karla „. Jalga keerutati pimeduse saabumiseni.

Suured tänusõnad veelkord kõigile, kes aitasid kaasa selle toreda päeva korraldamisel! Kohaliku Omaalgatuse programm, Mõniste Vallavalitsus, Mõniste Kool, Politsei- ja Piirivalvaamet, Kaja Loorits, Metsavenna talu ja kõik külaelanikud.

Teretulnud on kõik kommentaarid ja ettepanekud sellise ürituse paremaks korraldamiseks.

MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi juhatuse liige Ave Maileht.

Vastse-Roosa külapäev ja kooli kokkutulek

KOKKUTULEK

MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi eestvedamisel korraldame ühisüritusena 06.augustil 2011a. Vastse-Roosa algkooli 75 a.tähistamise ja Külapäeva 2011. Üritusele ootame kõiki endiseid kooliõpilasi, külaelanikke ja külaga seotuid inimesi. Kutsume üles vaatama üle oma fotoalbumid ja sobivad pildid palume toimetada Metsavenna poodi, et panna välja fotonäitus.

Selleks ,et saaksime ürituse ettevalmistused teha, tuleb tasuda osavõtumaks 7 EUR, mis tagab tasuta osalemise kogu üritusel (kaasa arvatud õhtune simman). Tasuda tuleb hiljemalt 25.juulil 2011 MTÜ Vastse-Roosa Külaselts arveldusarvele Swedbank 221052508999 (selgitusse nimi/nimed, kelle eest tasutakse).

PÄEVAKAVA

06.08.2011

11.00 – Algab registreerimine endise koolimaja juures

12.00 – Lipu heiskamine, mälestustahvli avamine ja pidulik aktus

13.00 – Juubelitort ja kohv

14.00 – MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi näitering esitab näitemängu „Tantsuprofessor“

16.00 – Ühissupi söömine Metsavenna talus. Võimalik külastada talu ja tutvuda detailplaneeringuga

18.00 – Simman kõigile ansambliga „ MTJ ja Küla Karla „ Metsavenna talu kiigeplatsil (ilusa ilma korral) või endises koolimaja saalis ( vihmase ilma korral). Pilet 2 EUR

22.00 – Päeva lõpetamine

Vastse-Roosa külapäev

Saame kokku

MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi eestvedamisel korraldame ühisüritusena 06.augustil 2011a. Vastse-Roosa algkooli 75 a.tähistamise ja külapäeva 2011. Üritusele ootame kõiki endiseid kooliõpilasi, külaelanikke ja külaga seotuid inimesi. Kutsume üles vaatama üle oma fotoalbumid ja sobivad pildid palume toimetada Metsavenna poodi, et panna välja fotonäitus.

Selleks ,et saaksime ürituse ettevalmistused teha, tuleb tasuda osavõtumaks 7 EUR, mis tagab tasuta osalemise kogu üritusel (kaasa arvatud õhtune simman).

Tasuda tuleb hiljemalt 25.juulil 2011 MTÜ Vastse-Roosa Külaselts arveldusarvele Swedbank 221052508999.
Täpsem ürituse päevakava ilmub juuli infolehes.

MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi juhatuse liige
Ave Maileht (53 410 470) ave.maileht@gmail.com

Koosolek

MTÜ Vastse-Roosa Külaseltsi koosolek toimub 8. veebruaril kell 18.00 Metsavenna talus.

Päevakava:

  1. Külapäev 2011 korraldamine
  2. Projektide esitamine 2011. aastal
  3. Tegevuskava 2011a.
  4. Jooksvad küsimused
  5. Uute liikmete vastuvõtt

Lugupidamisega

Ave Maileht – juhatuse liige
ave.maileht@gmail.comSee e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
53410470

Külapäev 2010

Vastse-Roosa külapäev toimub 06. august 2011.

 

Täpsema info lisame kevadel, jälgi uudiseid.